Browar w Kościerzynie

Kościerzyna słynie z pięknego rynku, zabudowy oraz wielu atrakcji turystycznych. Niewiele osób wie, że na Kaszubach wytwarza się niejeden trunek. W pięknym, historycznym mieście wytwarza się między innymi piwo, pienisty napój o małej zawartości alkoholu, otrzymywany przez fermentację ze słodu jęczmiennego, chmielu, drożdży i wody. Stary Browar w Kościerzynie to miejsce, gdzie odnajdziemy niepowtarzalny klimat wynikający z mieszanki nowoczesności z elementami spuścizny historycznej tego wyjątkowego miejsca. Obok nowoczesnego centrum handlowego znajdziemy hotel, restaurację, pub oraz pizzerię, gdzie zostanie zagwarantowany doskonały wypoczynek i wyborna kuchnia, którą uzupełni degustacja aromatycznego piwa, warzonego w kościerzyńskim browarze.

Piwo z Kościerzyny produkowane jest od XVI wieku. Wykonany tam trunek alkoholowy jest wyrobem doświadczonych piwowarów, którzy robią je z najlepszego chmielu oraz starannie dobieranych drożdży. Drożdże piwowarskie, które również mają znaczący wpływ na smak i aromat piwa, są wybierane, selekcjonowane, izolowanie i namnażane przez tamtejszych pracowników. Piwo w kościerzyńskim browarze nie jest w żaden sposób utrwalane chemicznie czy fizycznie. Nie jest filtrowane ani pasteryzowane. Nasycenie dwutlenkiem węgla jest również w pełni naturalne i jest wynikiem procesu fermentacji drożdży piwowarskich. Dzięki temu piwo jest tak smaczne i pełnowartościowe. Smak tego piwa zostaje na długo zapamiętany. Jest ono aromatyczne, a każda kropelka dostarcza niesamowitego przeżycia oraz rozkoszy dla zmysłów najbardziej wybrednych smakoszy piwa.

Kościerzyna jako miejsce wypoczynku i noclegu z pewnością nikogo nie zawiedzie. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Kościerzyna”, a otrzymamy wiele wyników. W miejscowości znaleźć można liczne hotele, hostele, pensjonaty i kwatery prywatne. Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>