Co robić w Karwi i najbliższej okolicy?

Karwia to typowa nadmorska miejscowość, której główną atrakcją jest szeroka plaża. Pomimo ogromnego zainteresowania tą miejscowością nie można jednak powiedzieć, że plaże są tu przepełnione, a to dzięki temu, że Karwia i okoliczne miejscowości, jak Jastrzębia Góra, mają bardzo długie plaże. W samej Karwi długość plaży sięga 3 km, co powoduje ogromną wygodę dla turystów. Na terenie tej długiej plaży oczywiście są dostępne strzeżone kąpieliska w sezonie letnim.

Jednak nie jest to miejscowość, w której można tylko wyjść na plażę, gdyż można tu robić wiele innych ciekawych rzeczy jak choćby skorzystać z usług okolicznych stajni. Jazda konna jest tu bardzo popularna. Często wybieraną atrakcją są wieczorne i nocne przejażdżki brzegiem Morza Bałtyckiego, ale też po okolicznych lasach, których na tym terenie jest sporo.

Zaledwie 1,5 kilometra od Karwi, znajduje się Jastrzębia Góra, gdzie spotkamy Promenadę Światowida. Jest to potoczna nazwa regionu, w którym znajdziemy wiele pomysłów na spędzenie ciekawego, pełnego wrażeń wieczoru – wiele klubów, dyskotek, wesołych miasteczek czy restauracji, w których będziemy mogli świetnie się bawić. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Rozewie, a w nim jedna z najpopularniejszych latarni morskich, na którą oczywiście można wejść i z wieży napawać się morskim krajobrazem.

Atrakcje warte zauważenia to na pewno wąwóz położony pomiędzy Jastrzębią Górą a Rozewiem zwany Lisim Jarem, Wąwóz Chłapowski, Ośrodek Sportu Cetniewo we Władysławowie, gdzie znajdziemy korty tenisowe czy boiska wielofunkcyjne. Można tam zabrać się z grupą znajomych i ciekawie spędzić czas. We Władysławowie znajduje się wieża widokowa w Domu Rybaka – zobacz – info Dom Rybaka, czy Wesołe Miasteczko. Ciekawostką jest muzeum motyli czy Ocean Park. Wszystkie te miejsca leżą blisko siebie (na przestrzeni 15-20 kilometrów), a dodatkowo ogromnym plusem jest zróżnicowana baza noclegowa. Karwia to całkiem spore miasteczko z dużą ilością ośrodków wypoczynkowych, hoteli i pensjonatów – zobacz – noclegi w Karwi. Dzięki takiemu układowi miasta nie będzie problemów z dojściem nad Morze Bałtyckie, gdyż Karwia jest rozciągnięta wzdłuż 3-kilometrowej plaży.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>