Cudowne plaże w Rewie

Kiedy zbliżają się wyczekiwane wakacje, każdy z nas planuje swój urlop. Najwięcej Polaków wybiera polskie morze, które nie jest tak ciepłe jak na przykład Adriatyk, ale posiada w sobie to coś, co przyciąga tłumy turystów. Do wypoczynku w tych regionach zachęca i sprzyja bardzo rozwinięta baza turystyczna, jak i przyrodnicza atrakcyjność tych miejsc. Na przykład nad Zatoką Pucką znajduje się mała, ale bardzo urzekająca miejscowość – Rewa (więcej info na stronie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rewa). Wielu turystów postanawia właśnie tutaj, a nie w Pucku czy na Helu spędzić swoje wakacje.

Co sprawia, że Rewa co roku przyciąga wielu turystów? Bez wątpienia jest to piękna szeroka plaża położona wzdłuż malowniczego Cypla Rewskiego. Plaża ta jest podzielona na dwie części – to sprawia, że może tutaj na naprawdę niewielkiej powierzchni spędzać czas wielu plażowiczów. Część północna plaży rozciąga się w kierunku Pucka, gdzie wielu turystów postanawia brzegiem morza wybrać się do tego popularnego, nadmorskiego miasta. Jest to niewątpliwie świetny sposób na aktywny wypoczynek nad morzem. Puck na pewno zachwyci nas swoim średniowiecznym układem ulic. Jest tu także wiele wspaniałych zabytków – to prawdziwe muzeum na świeżym powietrzu. W Pucku znajduje się też wspaniałe drewniane molo, które jest oblegane przez turystów nie zależnie od pory roku, a panujący przyjemny i dobry dla zdrowia mikroklimat sprawia, że wielu ludzi mających problemy z sercem postanawia odwiedzić Puck.

Rewa to atrakcyjna dla turystów miejscowość nie tylko ze względu na bliskie położenie Pucka. Południowa część plaży rozciąga się w kierunku Gdyni. Bliska odległość tego miasta sprawia, że turyści spacerują w jego kierunku idąc pięknym wybrzeżem Zatoki Puckiej. W Gdyni na pewno spędzimy cały dzień – jest tutaj sporo atrakcji i zabytków. Między innymi znajduje się tutaj oceanarium, w którym możemy oglądać rzadkie gatunki ryb oraz mięczaków.

Kiedy już zwiedzimy całą Gdynię pod wieczór wracamy plażą do Rewy, możemy wtedy podziwiać na przykład cudne zachody słońca. Wielu wczasowiczów czeka na tę chwile dosłownie cały dzień. Rewa to miejsce, gdzie znajduje się fantastyczna paleta miejsc noclegowych (więcej info na stronie: https://meteor-turystyka.pl/). To miasteczko po prostu jest stworzone dla turystów; przepiękne domki nad Zatoką Pucką sprawiają, że każdy z nas, gdyby ujrzał tą osadę nad Bałtykiem z pewnością wybrałby tu dla siebie wakacyjne lub urlopowe noclegi. Rewa to ciekawy punkt na mapie Polski. Mimo, że jest to niewielkie miasteczko potrafi przyciągnąć rzesze turystów i zadziwić swoimi walorami niejednego wybrednego turystę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>