Góry Stołowe – unikalna część Sudetów

Góry Stołowe to unikalne masy górskie, znajdujące się w Sudetach Środkowych. Swoją nazwę zawdzięczają unikalnemu kształtowi. Ich szczyty zazwyczaj są niemal płaskie i z daleka przypominają wielkie, kamienne stoły. Należy pamiętać, aby odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie noclegi. Obfitują one w miasteczka turystyczne i najlepszym wyborem noclegu może być miejscowość z tej bazy www: .

Na pewno trzeba wybrać się na najwyższy szczyt, czyli na Szczeliniec Wielki, nie jest to bardzo wysoka góra, ma zaledwie 919 m.n.p.m., jednak widok z jego szczytu jest czym, co na pewno zapamiętamy do końca życia. Jest niemal płaski i jest to znakomity punkt widokowy. Kolejnym miejscem gdzie na pewno trzeba się wybrać jest Rezerwat Skalny, o niepokojącej nazwie „Błędne Skały”. Jest to zespół bloków, przez które przechodzi wiele korytarzy, a głazy swoim kształtem przypominają różne ciekawe rzeczy, czy zwierzęta. Zwiedzając jednak ten labirynt trzeba uważać na szczeliny, które często są głębokie na kilka metrów, lecz zazwyczaj są dobrze zabezpieczone.

W okolicach jest wiele ciekawych miejsc i zabytków do zwiedzenia. Jednym z najbardziej intrygujących i pewnie dla wielu osób strasznych jest Kaplica Czaszek w Czermnej, niedaleko Kudowy-Zdroju. W środku wyłożona jest wieloma tysiącami kości ludzkich. Są to szkielety ofiar wojen lub epidemii jakie nawiedzały w tamtym czasie tą okolice. Dla wielu może to być niezapomniane przeżycie. Przebywając w Kłodzku warto również odwiedzić Twierdzę Kłodzką, która znajduję się na terenie miasta i zajmuję blisko 30 hektarów terenu. Na terenie gmachu znajduję się sieć podziemnych korytarzy, które w części również są udostępnione turystą. Ciekawostką może być to, że kręcone były tu sceny do ostatniego odcinka kultowego polskiego serialu „Czterej Pancerni i Pies”.

W samych górach stołowych sceneria jest tak magiczna, że kręcone były tam sceny do filmu – „Opowieści z Narnii”. Wybierają się w te, jakże ciekawe i fascynujące góry na pewno spędzimy swój wolny czas bardzo aktywnie. Możemy również poszerzyć swoją wiedzę historyczną w Twierdzy Kłodzkiej, więc na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od osób starszych do dzieci. Na prawdę warto się tam wybrać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>