Magiczny Iwonicz-Zdrój miejscem na weekend

Iwonicz-Zdrój kojarzy nam się głównie z leczniczymi wodami i sanatoriami, do których kieruje się osoby wymagające lekarskiej opieki czy rehabilitacji. Owszem, Iwonicz jest jednym z najstarszych uzdrowisk w całej Polsce. Leży w województwie podkarpackim, u samych stóp malowniczego Beskidu Niskiego. Tym, co charakteryzuje Iwonicz to niezwykły klimat, który tutaj panuje. Uliczki i alejki nieustannie tętnią życiem, spotkamy na nich tłumy spacerowiczów, wśród których znajdziemy nie tylko kuracjuszy, ale także turystów, którzy przybywają tutaj, by poznać urok beskidzkich szlaków.

Jednym z najciekawszych miejsc w Iwoniczu-Zdroju jest źródło Bełkotka, będące najstarszym źródłem w całym miasteczku. Z racji niezwykłych walorów objęte zostało ochroną jako pomnik przyrody. Przez długie lata uważane było za najważniejsze i najcenniejsze źródło leczniczych wód w okolicy. Tym, co najciekawsze jest charakterystyczny bełkot wody, który powodowany jest przez wydobywający się gaz ziemny. Bełkotka stanowi żelazny punkt każdej wycieczki do Iwonicza-Zdroju.

Przebywając w tym miasteczku, warto odwiedzić pijalnię wód, by skosztować choć kilka rodzajów leczniczej wody, pochodzącej z tutejszych źródeł. Każda z nich ma inne właściwości i nieco inny smak. Iwonicz-Zdrój to miasteczko, które tętni życiem. Szczególnie latem, kiedy turystów jest tutaj najwięcej, uliczki i alejki miasta pełne są spacerowiczów. W każdy letni weekend organizowane są tutaj różnego rodzaju imprezy kulturalne, koncerty i wystawy, w których udział chętnie biorą nie tylko kuracjusze, ale także tutejsi mieszkańcy oraz przyjezdni turyści.

Iwonicz-Zdrój jest miejscem idealnym wręcz na spędzenie wspaniałego i niezapomnianego weekendu z rodziną czy przyjaciółmi. Na uwagę zasługuje również fakt, ze nikt nie musi tutaj martwić się o noclegi. Iwonicz bowiem zadbał o to, by zaplecze noclegowe było na jak najwyższym poziomie i zaspokajało potrzeby przyjeżdżających tutaj turystów. Każdy więc może się tutaj zatrzymać, by jak najdłużej móc cieszyć się niezwykłym klimatem i atmosferą panującą tutaj na co dzień. Iwonicz-Zdrój to bez wątpienia jedno z ciekawszych i bardziej przyjaznych miasteczek województwa podkarpackiego. Każdy, kto ceni sobie spokój, ciszę i wspaniałe widoki, z pewnością będzie zachwycony pobytem w tym pięknym miasteczku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>