Mniej znaczy więcej – Gąski

Gąski to malownicza wioska, roztaczająca się w województwie zachodniopomorskim tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Latem miejscowość wypełnia się tysiącami turystów, spragnionych słonecznych i wodnych kąpieli. Na letników czeka szeroka, piaszczysta i zadbana plaża, która spokojnie pomieści wszystkich plażowiczów. W pobliżu możemy znaleźć kilka lodziarni, smażalni ryb, a także wypożyczalni sprzętu wodnego. Plaże w Gąskach wielokrotnie określane były jako dzikie i niezniszczone przez człowieka. Tuż przy niej nie ma zabudowań, są tylko liczne drzewa, które podczas upałów stanowią chłodne schronienie.

Gąski to królestwo natury, tak więc turyści bardzo chętnie wybierają się na spacery, a także wycieczki jednymi z wielu ścieżek rowerowych, które zabierają ich do najpiękniejszych miejsc na wybrzeżu. Położone są w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, którą tworzą niewielki zabudowana oraz mnóstwo zieleni. Kilka kilometrów od centrum wioski znajduje się słynny na cały świat Labirynt w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy. To wspaniała rozrywka dla całej rodziny, która dostarczy z pewnością wiele uśmiechu. Warto dodać, że znalezienie wyjścia nie jest tak proste i banalne jakby mogło się wydawać, ale właśnie na tym polega jej urok i atrakcyjność. Nie mniej pięknie prezentują się pozostałe dobrzyckie ogrody zaprojektowane aż w czterech stylach, między innymi rzymskim, włoskim, szwajcarskim, a także uważane za jeden z cudów świata – ogrody wiszące. Wszystko tu do siebie pasuje i razem tworzy harmonijną całość. Bogata szata roślinna, liczne stawy, kładki, a także ławeczki czynią to miejsce niezwykle romantycznym i orzeźwiającym.

Baza wypoczynkowa w Gąskach jest nowoczesna i bardzo dobrze rozbudowana. W okresie wakacyjnym największą popularnością cieszą się domki letniskowe, jednak w wiosce znajduje się także wiele innych obiektów całorocznych, w których znajdziemy wyjątkowe noclegi (serwis www) dla całej rodziny. Jednym z najsłynniejszych obiektów noclegowych w Gąskach jest hotel, znajdujący się w zabytkowym, XIX-wiecznym Pałacu Morskim. Urokliwy biały budynek znajduje się niespełna kilometr od plaży i otoczony jest zabytkowym parkiem o powierzchni niemalże siedmiu hektarów. Hotel dysponuje ponad osiemdziesięcioma miejscami noclegowymi w kilku osobowych, eleganckich i gustownie urządzonych wnętrzach. Gąski to miejsce, któremu warto dać szansę, aby przekonać się, że można spędzić niezapomniane chwile nawet w małej, cichej i spokojnej miejscowości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>