„Oblężenie Malborka” – jedna z najbardziej znanych imprez na Pomorzu

Jeśli już planujemy pobyt na Pomorzu w miesiącach letnich (jak np. w Karwi), warto dowiedzieć się zawczasu, kiedy organizowane jest słynne „Oblężenie Malborka”. To bardzo popularny festiwal kultury średniowiecznej, który co roku odbywa się na tutejszym Zamku Krzyżackim. To niesamowite wydarzenie, które dostarczy rozrywki zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom w każdym wieku.

„Oblężenie Malborka” to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, organizowane latem. Co roku na kilka dni stara twierdza krzyżacka zamienia się znowu w średniowieczny gród. Warto dodać, że impreza tematycznie nawiązuje do wydarzeń, które miały miejsce tuż po wygranej przez polskie wojska bitwie pod Grunwaldem. Tuż po bitwie król Władysław Jagiełło rozpoczął oblężenie twierdzy krzyżackiej, jednak zamek nie został zdobyty, mimo że samo oblężenie trwało prawie dwa miesiące.

A co dzieje się obecnie podczas „Oblężenia Malborka”? Przede wszystkim tuż pod zamkiem rozbijają swoje obozy rycerze – wszystko wygląda tak, jak w średniowieczu. Osoby, które miały okazję uczestniczyć w festiwalu w Malborku potwierdzają, że można się tutaj poczuć jak za dawnych czasów. Na pewno zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci będą zachwycone wojskiem w pełnym średniowiecznym uzbrojeniu. A to bynajmniej nie wszystko, bo w trakcie tej nadzwyczaj popularnej imprezy plenerowej odbywają się również różnego rodzaju pojedynki rycerskie, koncerty, a także i przedstawienia teatralne. Każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie! Nic zatem dziwnego w tym, że festiwal od dawna cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Ciekawym punktem programu, który za każdym razem przyciąga wielu widzów w różnym wieku są profesjonalne pokazy sokolnicze. Jako ciekawostkę można dodać, że w trakcie imprezy w Malborku swoje umiejętności pokazują najlepsi sokolnicy nie tylko z naszego kraju, ale także i z innych rejonów Europy. Bardzo ważnym elementem festiwalu jest jarmark rzemiosła średniowiecznego, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem ze strony turystów.

Osoby, które planują pobyt na Pomorzu latem, powinny jeszcze przed przyjazdem znaleźć noclegi w Malborku. Zwykle wystarczy jedynie wpisać w Google frazę: „noclegi Malbork” albo jakieś podobne zestawienie słów, aby natrafić na godne uwagi oferty. Baza noclegowa miasta jest wystarczająco urozmaicona, aby każdy znalazł coś odpowiedniego.


3 thoughts on “„Oblężenie Malborka” – jedna z najbardziej znanych imprez na Pomorzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>