Ścieżki spacerowe w okolicy Brennej

Coraz bliżej do wakacji, a ty jeszcze nie dopiąłeś na ostatni guzik planów wakacyjnych? W przypadku gdy nie masz pomysłu na to, gdzie w tym roku spędzić wakacje z rodziną, to skorzystaj z naszej propozycji. Na tegoroczny urlop wybierz się do Brennej – niewielkiej miejscowości położonej w sercu Beskidu Śląskiego. Jednym z największych plusów Brennej jest dobrze funkcjonująca baza noclegowa. O każdej porze roku możesz znaleźć schronienie {} w jednym z okolicznych hoteli, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych. Obiekty te są między sobą bardzo zróżnicowane między innymi pod kątem ceny oraz standardu wypoczynku, jednak w każdym z nich spotkasz się z przyjazną atmosferą oraz miłym przyjęciem ze strony gospodarzy.

Okolice Brennej to tereny wprost wymarzone do aktywnego spędzenia urlopu. Okoliczne wzniesienia zachęcają turystę do długich wędrówek po szlakach turystycznych. Zarówno w samym miasteczku jak i jego okolicy wytyczono wiele ścieżek spacerowych. Do najpopularniejszych z nich należy między innymi: Bajkowy Szlak Utopca, Jest to ośmiokilometrowa trasa na pokonanie której, warto zarezerwować sobie około dwóch godzin. Podczas spaceru turysta ma możliwość poznania historii lokalnego Gazdy Brennicy. Szlak swój początek ma w centrum miejscowości. Wiedzie on za czerwono-białymi znacznikami w kierunku doliny Hołcyny.

Warto również udać się na spacer Szlakiem Myśliwskim. Podczas wędrówki wyznaczonym traktem będziesz miał możliwość zapoznania się z kulturą łowiecką regionu oraz będziesz miał okazję na bliskie spotkanie ze zwierzętami zamieszkującymi okoliczne lasy. Jednym z ciekawszych miejsc znajdujących się na tym szlaku jest dworek myśliwski Konczakówka. Jest to okazały drewniany dworek wybudowany w pierwszej połowie dwudziestego wieku przez Brunona Konczakowskiego – zamożnego kupca z Cieszyna.

W Brennej odbywają się również liczne wydarzenia kulturalne. Do najpopularniejszych z nich należą wakacyjne imprezy cykliczne takie jak Bieg o Breńskie Kierpce {www.brenskiekierpce.pl/trasa/}, Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych czy Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy. Uczestnicząc w tych wydarzeniach masz niezwykła okazję do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym regionu. Jeżeli chcesz znaleźć w Brennej odpowiedni dla siebie nocleg, to wystarczy że udasz się do miejscowego Punktu Informacji Turystycznej i poprosisz o folder promujący miejscowość.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>