Sposób na nudę w Uhercach Mineralnych

Osoby chcące spędzić urlop w jednej z malowniczych bieszczadzkich miejscowości powinny koniecznie rozważyć przyjazd do Uherzec Mineralnych. To miejsce, które z pewnością oczaruje osoby lubiące spędzać czas na łonie natury, ale również te doceniające możliwość zwiedzania miejsc o wyjątkowo interesującej historii. Warto tam zajrzeć niezależnie od pory roku, bowiem mimo że miejscowość nie jest duża, nie brakuje w niej różnorodnych atrakcji.

Podczas pobytu w Uhercach Mineralnych warto wybrać się na spacer po wsi, by poznać lokalne zabytki. Jednym z ważniejszych obiektów jest kościół św. Stanisława Biskupa – świątyni w stylu barokowym – który powstał w połowie XVIII wieku. Innym miejscem, które warto zobaczyć są ruiny dworu, którego historia zaczęła się w XVI wieku (obiekt, który można oglądać dzisiaj został wybudowany w XIX wieku). Miejscem, które w krótkim czasie zdobyło duże uznanie turystów jest centrum Ursa Maior, znane także jako Dom Wielkiej Niedźwiedzicy. W budynku, który został wybudowany w 2013 roku mieści się między innymi sklep, w którym można zaopatrzyć się w różne lokalne wyroby: ze szkła, drewna, ale także w miody, czy inne wyroby pszczelarskie. Tym co wzbudza największe zainteresowanie turystów jest jednak znajdujący się w budynku browar – mieści się ona za szybą, dzięki czemu turyści mogą zobaczyć jak wygląda proces warzenia piwa.

Uherce Mineralne jako miejscowość leżąca w Bieszczadach jest miejscem, w którym nie brakuje wyjątkowo urokliwych terenów zielonych. Jednym z miejsc, do których koniecznie trzeba zawitać spędzając czas w tej miejscowości jest rezerwat przyrody Bobry. Co prawda nie należy liczyć na to, że w ciągu dnia uda się zobaczyć żyjące tam bobry, jednak można wówczas podziwiać wodospad. Jego wysokość to blisko 2,5 metra, natomiast szerokość to około 38 m. Warto wspomnieć, że rezerwat przyrody jest także świetnym miejscem do uprawiania nordic walkingu. Decydując się na spędzenie choćby kilku dni w tej bieszczadzkiej miejscowości warto zadbać o wynajęcie pokoju (Uherce), który będzie stanowił bazę noclegową. Na tym terenie można znaleźć noclegi między innymi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach, w promieniu kilku kilometrów znajduje się także ośrodek SPA. Jak widać wybór miejsc noclegowych jest naprawdę duży.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>