Turystyka na terenie Rytra

Zbliżający się sezon wakacyjny sprawia, iż wielu z nas poszukuje nowych, atrakcyjnych miejsc turystycznych. Osoby, które chcą odpocząć od zgiełku miejskiego życia, chętnie decydują się na wyjazd w malownicze, górskie okolice. Doskonałym wyborem może okazać się Rytro – niewielka wieś położona na terenie Beskidu Sądeckiego. Miejsce to stanowi idealną bazę wypadową, umożliwiając zdobywanie najwyższych szczytów regionu.

Decydując się na urlop, warto z wyprzedzeniem zorientować się w ofercie ośrodków wypoczynkowych. Baza noclegowa obejmuje hotele, motele i pensjonaty, zapewniające najwyższe standardy obsługi i komfortowe warunki pobytu klienta. Wielu decyduje się również na nocleg w udostępnianych przez mieszkańców pokojach turystycznych [kwatery/Meteor]. Urlop na terenie Rytra to niedroga propozycja dla osób, poszukujących dziewiczych, wolnych od hałasu i zanieczyszczenia terenów.

W pobliżu znajdują się popularne szlaki turystyczne, prowadzące w kierunku Złomistego Wierchu, Wielkiego Rogacza, czy Łabowskiej Hali. Piesze wędrówki umożliwiają poznawanie fauny i flory Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Wszystkie szlaki piesze utrzymane są w doskonałym stanie i mogą być użytkowane nawet przez osoby nie posiadające doświadczenia, czy specjalistycznego sprzętu.

W pobliżu Rytra znajduje się ponadto stok narciarski, zapewniający doskonałe warunki zarówno dla profesjonalistów, jaki i osób początkujących. W sezonie zimowym miejsce to odwiedzane jest przez tysiące turystów. Dużą popularnością cieszą się także organizowane spływy kajakowe Dunajcem. Znakiem rozpoznawczym regionu są krystalicznie czyste wody oraz dziewicze, wolne od zanieczyszczeń tereny leśne.

Wielu turystów powraca do Beskidu Sądeckiego każdego roku, decydując się na tanie, prywatne noclegi. Rytro to miejsce, w którym do dyspozycji pozostają zarówno niewielkie kwatery i domki góralskie, jak i luksusowe, ekskluzywne obiekty hotelowe.

Miejscowość posiada wielowiekową historię i obfituje w godne uwagi atrakcje turystyczne. Znajdziemy tutaj między innymi ruiny zamku, które dodatkowo zrekonstruowane zostały na przestrzeni ostatnich lat. W miejscu tym regularnie organizowane są pokazy walk rycerskich oraz uroczystości z udziałem znanych artystów. Turyści chętnie korzystają z koncertów, festynów i innych imprez dla szerokiego grona odbiorców.


One thought on “Turystyka na terenie Rytra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>