Zabytki w Krokowej

Wybierając się na wakacje zadbajmy o to, by spędzić je w wyjątkowym miejscu. By znaleźć takie, trzeba poświęcić nieco czasu. Jednak nie warto decydować się na banalne miejscowości, do których wybierają się tysiące turystów. To nie zapewni nam spokoju, ani możliwości odpoczynku od wielkomiejskiego gwaru. Należy raczej decydować się na mniej znane miasteczka, które w pełni pozwolą nam naładować baterie. Kameralna atmosfera jest niebywałą zaletą, choć nie jedyną, jaką mogą nam zaoferować kaszubskie wsie.
Po drodze do opisywanej miejscowości byliśmy na chwile w Malborku (info Malbork motoradio.pl), ale o nim na pewno zdążyliście już przeczytać na blogu.

Krokowa to jedno z tych miejsc, które mimo że mało znane, kusi turystów atrakcyjnymi cenami i wspaniałymi zabytkami. To wieś położona w województwie pomorskim, niedaleko wybrzeża Bałtyku. Dodatkowo nieopodal znajduje się jezioro, dzięki czemu możemy zrekompensować sobie brak bezpośredniego dostępu do morza. Baza noclegowa, zapewnia różnorodność i niskie ceny, dzięki czemu jest w stanie zadowolić każdego (noclegi Krokowej z meteor-turystyka.pl). Koszty noclegu zaczynają się tutaj już od 20 złotych za dobę – to rzeczywiście atrakcyjna cena. Należy wiedzieć, że cena nie jest tutaj jedyną atrakcją, bowiem mamy możliwość zwiedzenia okolicy. To pozwala na dokładne poznanie historii miejsca, w którym się znaleźliśmy.

W Krokowej przede wszystkim uwagę należy zwrócić na neogotycki kościół p.w. świętej Katarzyny Aleksandryjskiej (info kościół parafiakrokowa.pl), zbudowany w roku 1833. W środku mamy okazję podziwiać niesamowite malowidła i witraże, które z całą pewnością poruszą tych najwrażliwszych. Warto też zobaczyć Muzeum Regionalne, otwarte na cześć kultury polsko-niemieckiej. To niesamowita możliwość zapoznania się z przeszłością tego miejsca. Należy też poświęcić swój czas na zwiedzenie zamku, który położony jest w centrum Krokowej. Dziś służy on turystom jako hotel, choć z pewnymi elementami muzeum, bowiem w środku znajduje się spora kolekcja obrazów i waz sprzed lat.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>