Zwierzyniec i okolice

Zwierzyniec to niewielka, bardzo urokliwa miejscowość położona na Roztoczu. Jeżeli zależy ci na wypoczynku w miejscu oddalonym od wielkich i zanieczyszczonych aglomeracji miejskich, to na najbliższy urlop wakacyjny wybierz się na Roztocze. Wschodnia ściana Polski jest niezbyt doceniana przez turystów, a szkoda, bo znajdują się tu przepiękne leśne tereny idealne na wycieczki rowerowe czy długie spacery.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo poprawił się na tym obszarze stan infrastruktury turystycznej. Zarówno w samym Zwierzyńcu jak i w najbliższej okolicy znajdziesz kilkadziesiąt obiektów noclegowych (), które oferują wypoczynek w różnym standardzie dostosowanym do wymagań gości. Noclegi turystyczne w Zwierzyńcu to przede wszystkim pensjonaty oraz kwatery prywatne, w których odpocząć można pod czujnym okiem troskliwej gospodyni. Większość z tych miejsc oprócz wygodnego łóżka oferuje również swym gościom całodzienne wyżywienie oparte na tradycyjnej lokalnej kuchni, w której potrawy przygotowuje się wyłącznie na bazie naturalnych składników.

W Zwierzyńcu każdego roku organizowanych jest bardzo wiele interesujących imprez i festiwali. Szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy kina – w wakacje można wziąć udział w Letniej Akademii Filmowej. Jest to dziesięciodniowe święto kina, podczas którego oprócz pokazów produkcji filmowych odbywają się również spotkania z reżyserami, panele dyskusyjne jak również interesujące prelekcje dotyczące najważniejszych problemów poruszanych w scenariuszach filmowych. Wizytę w Zwierzyńcu warto rozpocząć od odwiedzenia lokalnego Punktu Informacji Turystycznej, w którym można zaczerpnąć wszystkich informacji na temat najciekawszych wydarzeń odbywających się w okolicy. Dostępne są tam również rozmaite publikacje, takie jak na przykład mapy czy przewodniki po najpiękniejszych zakątkach regionu. Jeżeli lubisz aktywny wypoczynek, to koniecznie na urlop zabierz ze sobą rower. W samym Zwierzyńcu i najbliższej okolicy wytyczono kilka bardzo interesujących tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności, dzięki czemu nawet początkujący miłośnik wypraw rowerowych będzie mógł wybrać szlak adekwatny do jego umiejętności.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>